fbpx
 

Klimatyzacja Garwolin13 lipca 2020by admin0Czy klimatyzacja na wakacje, to dobry pomysł?

wakacja klimatyzacja

Czy klimatyzacja na wakacje, to dobry pomysł?

Wakacje są po to żeby odpoczywać ale w tym czasie można także zrobić dużo innych ciekawych rzeczy. A przede wszystkim praktycznych. Niektóre z nich wymagać będą zaangażowania się osobiście. A inne, tylko pewnego nadzoru nad całością zadań, które powierzone będą komuś innemu. I takim rozwiązaniem okazać się może montaż klimatyzacji. A ten nie należy do najłatwiejszych, gdyż istotne jest pewne doświadczenie, które zdobywa się przez lata praktyki.

Czas dla rodziny
Wspólne spędzanie czasu z bliskimi, to coś oczywistego, zwłaszcza w czasie wakacji, kiedy to można wreszcie się sobą nacieszyć. Ale te, wolne miesiące, to także okazja do nadrobienia zaległości w domowych obowiązkach. Te często bywają mocno zaniedbane z powodu braku czasu, albo nadmiaru obowiązków. W efekcie końcowym, bywamy na tyle zmęczeni bieżącymi zadaniami, że na remonty, albo zaopatrzenie się w klimatyzację nie ma już czasu. A latem, zaczynają się problemy z przegrzanymi pomieszczeniami. Wiatraków w domu pełno, a te nie tylko generują dość wysokie koszty, ale jeszcze głośno szumią, generując sporo hałasów w czasie pracy.

Po co komu klimatyzacja?
To bardzo przydatne urządzenie, a właściwie cały system, który ma za zadanie pobierać ciepłe, nieco już zastałe powietrze, a zmienić je w świeże, a także chłodniejsze, bardziej przyjazne dla naszych dróg oddechowych. Można więc śmiało powiedzieć, że klimatyzacja, nie tylko sprawia, że uzyskiwane jest znaczne obniżenie temperatury pomieszczenia w którym ją zainstalowano. Ale także czyni je znacznie bardziej przydatnym dla naszego organizmu.

Alergicy i ich problemy
Jedną z grup dla których klimatyzacja może się okazać zbawiennym rozwiązaniem są właśnie alergicy to oni kiedy nadchodzi czas pylenia roślin mają problemy z oddychaniem o środowisko zarówno to na zewnątrz jak też w pomieszczeniu bez klimatyzacji bywa dla nich udręką. Przebywając ptak szkodliwy w warunkach odczuwają różnego rodzaju dolegliwości takie jak pieczenie spojówek odruchy kaszlu czy bardzo silne reakcje alergiczne powodujące problemy skórne oraz katar sienny i w efekcie konieczność częstego wydmuchiwania nosa. Stosowanie nawilżacze powietrza, czy nawet oczyszczaczy pomaga ale na krótko. Poza tym nie rozwiązuje to problemu, tylko nieco maskuje niekorzystne właściwości. Czyste powietrze to takie które mechanicznie zostaje pozbawione szkodliwych czynników. A to jest możliwe tylko przy odpowiedniej filtracji którą zapewniają zaawansowane procesy technologiczne.

Przegrzanie organizmu
Skutki przegrzania organizmu mogą być bardzo niebezpieczna. Badania naukowe informują, że optymalna temperatura w której powinno się przebywać więcej niż 15 minut to taka. Która oscyluje w granicach od 20 do 25 stopni. Natomiast wyższe wartości spowodować, mogą dużo szybciej odwodnienie organizmu ludzkiego, ale także inne niekorzystne dla człowieka sytuacje. Pojawić się mogą omdlenia i zaburzenia świadomości. Gdyż mocno ogrzane powietrze, zawiera dużo mniej tlenu, a ten szybciej zamieniany jest na dwutlenek węgla. Skuteczną obroną może się więc okazać unikanie, zbytnio nagrzanych miejsc i przebywanie, w takich, w którym temperatura jest względnie bezpieczna. Albo zapobieganie nagrzewaniu się pokoi do zbyt skrajnych wartości. Korzystnym rozwiązaniem okazać się może zainstalowanie w domu klimatyzacji i to takiej dość specjalistycznej.

Montować samodzielnie, czy zlecić?
Taki montaż wymaga jednak zastosowania się do określonych w instrukcji zaleceń, aby całość mogła działać na najwyższym poziomie. Albo skorzystania z wiedzy i pomocy fachowca w dziedzinie jej montażu. Tylko wówczas można mieć pewność, że urządzenie będzie służyć wiele lat i przyczyni się do podniesienia komfortu użytkowników gospodarstwa domowego. W którym wspomniana już klimatyzacja została zainstalowana. Podjęcie decyzji o systemie, który ma w domu zacząć funkcjonować, to może być trudna decyzja, zwłaszcza że wybór opcji jest naprawdę duży. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, albo zaciągnąć porady kogoś, kto zna się na możliwościach oraz wydajności każdego modelu, czy nawet wie, jak zorganizować bardziej zaawansowane konstrukcje. Te mogą być przydatne, jeśli klimatyzacja ma działać w domu o dużej powierzchni użytkowej i zapewnić komfort większej ilości pomieszczeń.

Dobrej jakości powietrze, co to znaczy?
Dobrej jakości powietrze, to takie, które jest bogate w tlen, ale także inne składniki powierza i zwiera, jak najmniej niekorzystnych substancji. To znaczy zanieczyszczeń, czy na przykład toksyn oraz innych, groźnych na przykład drobnoustrojów. Czasem mówi się, że najlepsze powietrze jest zaraz po burzy, gdyż zawiera dużo więcej świeżości i tak jest w istocie. Bo z powodu wyładowań atmosfery zmieniają się ładunki składników powietrza, a także ulega ono naturalnemu oczyszczeniu. Dobrej jakości powietrze ma także w swoim składzie mniej wolnych rodników, które mogłyby spowodować rozwianie się chorób.

Zwykły nawiew, czy to nie wystarczy?
Nie, bo zwykły nawiew, to jedynie wiatrak, a te są częścią także klimatyzacji. Jednak, kiedy powietrze robi się gorące od wysokiej temperatury, wówczas taki wiatrak, jedynie je rozprasza, nie zmieniając jednak ani jego temperatury, ani jakości. To tak, jakby cały czas, ktoś rozdmuchiwał kurz osiadły na meblach i podłodze po całym domu. Można więc powiedzieć, że samo zastosowanie wiatraka w domu, albo w biurze, to nie tylko mało skuteczne rozwiązanie, dające pozorne odczucie ulgi, ale także dość szkodliwe wyjście z powodu kilku problemów, które to stwarza. Jednym z nich jest to, że w ciepłym pomieszczeniu szybciej się pocimy, a wiatraki generują sztuczny wiatr, który może w połączeniu z tym potem, spowodować nawet zapalenie płuc. A to już nie zabawa, więc lepiej nie stosować nawiewu bezpośrednio na siebie i to zbyt często. Kolejnym problemem jest jakość powietrza, a z tego powodu, że jest ono nie wietrzone należycie, gdyż w upały nie da się tego przeprowadzić na należytym poziomie. Okazać się może, że duże ilości drobnoustrojów sieją spustoszenie w naszych płucach. A dzięki zastosowaniu systemu klimatyzacji duża ich część mogłaby zostać unicestwiona dzięki innowacyjnej technologii.

A może wystarczy tylko oczyszczacz powietrza?
Nie, ten wynalazek to także trochę za mało, aby jakość powietrza i znaczne obniżenie temperatury otoczenia miało jako taki, korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Zastosowanie samego oczyszczacza, to nic innego, jak wypuszczanie do powietrza określonych substancji, w tym także dużej ilości wody, a przez to spowodowanie, że w domu może pojawić się znacznie większa wilgotności, a także z czasem pleśń. I chociaż nieco może on poprawić samopoczucie, zwłaszcza jeśli zastosuje się także olejki zapachowe, to i tak nie wykona on tylu zadań naraz, co jedna dobrze zrobiona klimatyzacja.

No dobra, mam jonizator, czy on wystarczy?
Jonizatory mają zupełnie inne zastosowanie, niż zaawansowany system klimatyzacji, ale warto także wiedzieć, że należy ich właściwie używać. Gdyż niewłaściwe zastosowanie, może spowodować znacznie więcej szkód niż pożytku. W efekcie można nie tylko nie odczuć zmiany temperatury na niższą, ale dodatkowo mocno się zatruć. Po zastosowaniu jonizatora, należy bezwzględnie odpowiednio długo wietrzyć pomieszczenia. W którym go użyto, ale także warto tu dodać, że w czasie jego użytkowania, nie należy w nich przebywać. Gdyż podczas jego pracy następuje generowanie dużych ilości ozonu, a ten dopiero po jakimś czasie zmienia się w tlen. Jonizatory mają zastosowanie antybakteryjne, dobrze z nich korzystać od czasu do czasu, ale fachowo, a ponadto można pozbyć się dzięki nim bakterii z warzyw i owoców, a nawet ulepszyć jakość wody pitnej, koniecznie takiej filtrowanej. Jednak i w tym przypadku po zastosowaniu tego urządzenia, trzeba odpowiednio odczekać, aby z nich skorzystać.

Po co mi klimatyzacja, zasłaniam okna
Z jednej strony, zasłanianie okien sprawia, że faktycznie można nieco zniwelować skutki nagrzewania się pomieszczeń, w ciągu dnia, kiedy słońce ostro grzeje i nagrzewa nasze okna. Ale wtedy w domu robi się mocno ciemno i dodatkowo, nie można już korzystać z tego, całego, drogocennego światła słonecznego, które nie tylko daje blask, ale także witaminę D oraz przyjaźnie wygląda i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Ale dodatkowo takie zapobieganie ogrzewaniu się pomieszczenia sprawia, ze nie można wywietrzyć, gdyż wtedy także ciepło będzie wpadało do domu, a w efekcie ogrzewało jego wnętrze. Samo zasłanianie okien nic więc nie da, a jedynie odrobinę zniweluje gorąco, które wytwarza się w upalne dni. Jakość powietrza pozostanie taka sama, słaba czyli zła. A dodatkowo będzie ono mocno pozbawione tlenu, za to wzbogacone o większe ilości roztoczy, które drażnią nasze drogi oddechowe.

Może więc klimatyzator z wyprzedaży
Tak się składa, że małe klimatyzatory są dość tanie i można je ze sobą wszędzie zabierać. Po co więc montować klimatyzację w jednym miejscu, w dodatku, taką dość dużą, aby zmieniała temperaturę w całym domu? Otóż, takie jest właśnie zastosowanie systemu klimatyzacji, że ma ona służyć do zarządzania temperaturą w domu, a nie tylko ją obniżać. Ma ona także czuwać nad wysoką jakością dobrego powietrza, a także sprawiać, że korzystanie z nowinek technologicznych będzie działać z korzyścią dla naszego zdrowia, a nie jedynie masować niektóre problemy spowodowane globalnym ociepleniem klimatu. Mały przenośny klimatyzator, to rozwiązanie doraźne i można go stosować z umiarem, a także dodatkowo. Nie zapewni on tyle komfortu, co dobrze przygotowany system z klimatyzacją wysokiej jakości. Sprawia ona, że powietrze będzie mało zawsze świeży zapach, a temperatura będzie na takim poziomie, jak ustawi sobie rodzina. Nawet w upalne dni, kiedy trudno będzie wytrzymać, w domu z klimatyzacją będzie zawsze dwadzieścia stopni, albo nieco mniej.

Na co uważać, stosują klimatyzację?
Przede wszystkim tak, samo jak w przypadku samochodowych rozwiązań, nie warto ustawiać zbyt niskiej temperatury, gdyż po wyjściu z osiemnastu stopni na trzydzieści parę, narażamy się nie tylko na szok termiczny, ale także możliwość zachorowania, zwykłego, ale dużo trudniejszego do zniesienia latem przeziębienia. Oznaki jego pojawienia się to bóle gardła, osłabienia, a nawet katar i kaszel, a także dreszcze i gorączka. Należy wtedy pójść do lekarza, albo zgłosić się po poradę telefoniczną. Czasem konieczne może być nawet przyjmowanie antybiotyku. Czyli mówiąc krótko należy ustawiać temperaturę tak, aby pozwalała na optymalne zastosowanie tego urządzenia, ale jednocześnie sprawiała, że w domu będzie miło, jak to w domu, a nie jak w chłodni.

Filtry w klimatyzacji, co to jest?
To takie specjalne wkładki, które sprawiają, że powietrze, które jest zasysane zmienia się na lepsze. To na tych filtrach pozostają różnego rodzaju zanieczyszczenia, które mają tendencję do tego, aby niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Od czystości takiego, umieszczonego tam filtru zależy jakość pracy klimatyzacji, a więc dbanie o regularną wymianę i oczyszczanie urządzeń, które mają za zadanie nas wspierać. Spowoduje, że będą one działać sprawniej i dużo dłużej. Warto jednak mieć na uwadze, żeby stosować się do zaleceń fachowców i mieć zapisany model urządzenia, a nawet samego filtra, tak aby potem dokupić sobie właściwy. Nie jest jednak koniczna jego częsta wymiana. Chodzi jedynie o uświadomienie sobie konieczności konserwacji takiego, dobrze dopasowanego do pomieszczeń i komfortowego urządzenia, działającego w służbie człowiekowi.

Czy klimatyzacja jest droga?
Kiedyś były to drogie urządzenia, obecnie stać na nią każdą rodzinę, która chce zapewnić sobie trochę komfortu na wakacje i nie tylko. Klimatyzacja używana jest głównie latem, ale zimną także może znaleźć swoje zastosowanie, jeśli w domu chcemy mieć na przykład 25 stopni, bo planujemy kąpiel w nieco chłodniejszy dzień. A nowoczesny system zarządzania, sprawia że taką temperaturę można uzyskać po kliknięciu przycisku na pilocie. I nie musi być one stale ustawiona tak samo, bo kiedy zimą zrobi się nieco cieplej, wtedy można ją wyłączyć, albo dostosować do nowych wymogów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę

KONTAKT

Mierżączka 51E, 08-404 Górzno (od ul.Warszawskiej przy wjeździe na obwodnicę Garwolina)