fbpx
 

Klimatyzacja Garwolin29 maja 2020by admin0Przydatne informacje na temat klimatyzacji

klimatyzacja

Przydatne informacje na temat klimatyzacji

Co prawda klimat w naszym kraju nie należy do najgorętszych, ale latem temperatura coraz częściej sięga powyżej 30°C, a w takich warunkach ciężko jest o dobre samopoczucie.
W takich niekomfortowych sytuacjach z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które to oferują wysokiej jakości klimatyzacje, które to sprawiają, że w każdym domu można przebywać w komfortowych warunkach, nawet wówczas gdy na dworze jest bardzo gorąco.
Klimatyzatory to w pełni sprawdzone urządzenia, które nie tylko doskonale chłodzą powietrze w czasie upałów, lecz także usuwają nadmiar wilgoci i tym samym tworzą bardzo korzystny mikroklimat w pomieszczeniu.

Zdobycz cywilizacyjna

Wielu ludzi narzeka na tzw. obecne czasy, na szybkość życia i brak czasu na odpoczynek, ale nawet zgadzając się z tymi narzekaniami, nie będziemy w stanie odrzucić dóbr, jakimi obdarzyła nas cywilizacja i rozwój technologii. Jedną z nich jest klimatyzacja, która już od dłuższego czasu funkcjonuje na stałe w przestrzeni publicznej, czyli sklepach, urzędach itp., czy w samochodach, a obecnie coraz częściej montowana jest również w prywatnych domach.
Przy tym warto zauważyć, że nie chodzi tylko o domy nowo wybudowane, lecz także i o mieszkania, ponieważ bez klimatyzacji komfort przebywania we własnej przestrzeni jest znacznie obniżony. Dzieje się to zaś dlatego, że w handlu pojawił się ogromny wybór klimatyzatorów, w kategoriach: przenośne i stacjonarne, które można implementować do przestrzeni wewnętrznych każdego budynku.

Klimatyzacja – to nie tylko wygoda

Klimatyzacja najczęściej kojarzy się z komfortem. I rzeczywiście, dzięki niej o wiele łatwiej jest znieść niekorzystne warunki klimatyczne związane z wysokimi temperaturami. Ale nie tylko o komfort człowieka ona dba. Klimatyzacja już dawno zaczęła pełnić również funkcje prozdrowotne. Sposób, w jaki jest tworzona, szczególnie zamontowane w niej filtry, doskonale oczyszczają powietrze. Powoduje to, że w klimatyzowanych pomieszczeniach nie tylko jest chłodniej, ale też i zdrowiej. Krążące powietrze pozbawione jest roztoczy, grzybów, a także kurzu i pyłów. Jest więc ono o wiele bardziej przyjazne, szczególnie dla alergików, czy osób z chorobami układu oddechowego.
Dobra klimatyzacja to nie tylko wygoda. To także inwestycja w o wiele bardziej zdrowe warunki życia, zarówno w domach, jak i w miejscach pracy.

Sprawny klimatyzator

Jednym z bardziej pożądanych elementów wyposażenia wnętrza jest klimatyzator, bez którego trudno sobie dziś wyobrazić komfort życia. Są one obecne wszędzie, od biur i sklepów, po domy oraz mieszkania, ale żeby takie urządzenie funkcjonowało bez zarzutu, niezbędne jest jego regularne serwisowanie.
Nieserwisowany klimatyzator, czy cała instalacja, np. sklepowa, może doprowadzić do zaniku funkcjonowania urządzeń bądź urządzenia. Nie chodzi przy tym wyłącznie o awarię i bezruch, ale o funkcjonowanie nieprawidłowe. Serwis klimatyzacji wyklucza niepoprawne działanie klimatyzatora, błędy w programie ustawiania pożądanej temperatury w miejscu pracy klimatyzacji, a także zapobiega powstawaniu sytuacji, w której do pomieszczenia klimatyzowanego dostaje się niezdrowe, źle oczyszczone powietrze. Ponadto klimatyzatory powinny być co pewien czas oczyszczane z najróżniejszych pyłów i brudu.

Postęp technologiczny a oczekiwania konsumenta

W dzisiejszych czasach samochód staje się coraz bardziej powszechny. Podczas gdy jeszcze 20 lat temu nie było go jeszcze w każdej rodzinie, tak dzisiaj często nawet poszczególni członkowie tej rodziny mają swój własny.
Wraz z rozwojem technologicznym, również wymagania dotyczące samochodu i jego wyposażenia się zmieniły. Kiedyś absolutnie wystarczające było wspomaganie kierownicy, czy ABS, a takie elementy wyposażenia, jak klimatyzacja, system kontroli trakcji czy wielofunkcyjna kierownica były już traktowane jako luksus. Dziś to wyposażenie jest już wręcz podstawą w nowych samochodach.
Wraz z postępem gospodarczym, technologicznym również oczekiwania społeczeństwa, a więc konsumenta tych dóbr się zmieniają. Trudno się dziwić. Postęp w motoryzacji to nie tylko luksus, ale przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa.

Klimatyzacja

Trudno wyobrazić sobie życie bez klimatyzacji. W biurach, samochodach i coraz częściej w mieszkaniach klimatyzacja staje się bardzo potrzebna. Rozgrzane powietrze nie sprzyja koncentracji, powoduje szybsze zmęczenie, rozdrażnienie. A ponieważ klimat się ociepla, dni latem stają się coraz bardziej upalne, klimatyzacja staje się potrzebna. Są miejsca jak na przykład muzea, laboratoria czy apteki, gdzie temperatura nie powinna przekraczać określonej granicy np. 25 stopni Celsjusza dla bezpieczeństwa i zachowania właściwości danych eksponatów czy leków. Choć większość z nas nie wyobraża sobie życia bez klimatyzacji, jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę, że niewłaściwie użytkowana (brak odgrzybiania) czy nieumiejętnie stosowana (zbyt zimne strumienie powietrza) może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Pomieszczenia biurowe to miejsca, w których zbiera się wiele osób naraz. Wietrzenie takich pomieszczeń, zwłaszcza w lecie, jest ograniczone. W związku z tym osoby pracujące muszą przebywać w zaduchu przez cały dzień pracy. Pracując w takich warunkach przez osiem czy n, nieraz i dwanaście godzin, dochodzi do spadku wydajności pracy pracowników, ich koncentracji, a samopoczucie znacznie się pogarsza.
Klimatyzacja do biura musi być dobrze zamontowana, aby spełniała prawidłowo swoją funkcję. Dobrze dobrana świadczy również o poziomie firmy. Podnosi komfort pracy pracowników, ponieważ dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów oczyszcza powietrze z pyłu, kurzu i bakterii.
Pomieszczenia biurowe wyposażone są przeważnie w klimatyzację, która ma dwustopniowy system uzdatniania powietrza i są łatwe w czyszczeniu.

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji powinien odbywać się minimum raz w roku. Taki przegląd pozwala na dokładne i precyzyjne sprawdzenie, czy dany sprzęt działa prawidłowo oraz czy jest on bezpieczny dla swojego użytkownika. Gdzie najlepiej zamówić taki serwis klimatyzacji? Odpowiedź poniżej.

Serwis producenta danego sprzętu

Wielu dobrych i sprawdzonych producentów klimatyzacji oferuje swoim klientom także coroczny przegląd. Warto korzystać z takiej opcji, gdyż wówczas odwiedzają nas dobrzy fachowcy, którzy już na pierwszy rzut oka potrafią wychwycić wszelkie nieprawidłowości w pracy danej klimatyzacji. Poza tym bardzo ważne jest jej odgrzybianie i uzupełnianie – co również podczas serwisowania dokonują specjaliści. Taki serwis w pierwszych dwóch latach po zakupie jest darmowy, w kolejnych jego koszt waha się zazwyczaj od 100 zł do 1000 zł.

Serwis klimatyzacji w biurze

Klimatyzacja w biurze to nie tylko zadowolony i uśmiechnięty pracownik. To również obowiązki dla pracodawcy. Aby klimatyzacja spełniała swoje funkcje prawidłowo oraz nie generowała wygórowanych kosztów z powodu nadmiernego zużycia energii konieczny jest regularny i prawidłowy serwis klimatyzacji.
W źle utrzymanej instalacji rozwijają się bakterie i grzyby chorobotwórcze. W takim przypadku klimatyzacja zamiast przynosić korzyści, może sprawić że pracownik w najgorszym przypadku pozostanie w domu na zwolnieniu lekarskim. W najlepszym razie będzie musiał znosić nieprzyjemny zapach w miejscu wykonywania pracy, co z pewnością również nie pomoże mu sumiennie wykonywać swoich obowiązków.
Prawidłowo przeprowadzony serwis klimatyzacji nie tylko zweryfikuje czy wszystkie urządzenia są sprawne mechanicznie, lecz również wyczyści instalację. Zastosowanie odpowiednich środków sprawi, że klimatyzacja będzie działała wydajnie bez wydzielania nieprzyjemnego zapachu zużywając optymalną ilość energii. Regularny serwis klimatyzacji jest koniecznością, która z pewnością się opłaca.
Serwis klimatyzacji powinniśmy wykonywać przynajmniej kilka razy w roku. Najczęściej wymianie podlega filtr kabinowy oraz standardowe wyczyszczenie układu. Odgrzybianie jest bardzo ważnym procesem, który umożliwia utrzymanie sprawnie działającej klimatyzacji. W nowszych samochodach wykonywany jest tak zwany test elektroniki pokładowej. Pracownik używa specjalnego testera, który podłączany jest do diagnostycznego gniazda. Dzięki temu możemy poznać informacje na temat spadków ciśnienia oraz innych niepokojących sytuacjach, które zostały zapisane w pamięci komputera samochodowego. Podczas napraw klimatyzacyjnych nie można zapominać o pomiarze temperatury. Pomiar wykonywany jest przy użyciu specjalnego termometru, który umieszczamy w miejsce kratki wentylacyjnej. Następnie zamykamy drzwi od kabiny samochodowej i ustawiamy klimatyzację na maksymalnie niski poziom chłodzenia.

Najlepsza klimatyzacja do biura

Każdy szef i przedsiębiorca chce, aby jego ludzi pracowali szybko, wydajnie oraz nie popełniali błędów, do pracy przychodzili z uśmiechem na twarzy oraz pełni zapału i kreatywnych pomysłów.
Obecnie w lecie, nawet w naszym klimacie, temperatury osiągają niebotyczne wartości. Praca w biurze czy na hali w takich warunkach może być naprawdę ciężka. Szczególnie, jeżeli ze względu na charakter wykonywanej pracy, nie jest możliwe noszenie przewiewnej, lekkiej odzieży. Chyba nikt z nas nie byłby zadowolony, gdyby jedynym marzeniem w pracy było zrzucenie z siebie garnituru lub żakietu.
Dlatego coraz więcej przedsiębiorców myśli o założeniu klimatyzacji w biurze. Klimatyzacja do biura spełnia wiele funkcji. Zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów.
Pracownicy, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki w komfortowych warunkach pracują po prostu lepiej. Natomiast klienci, widząc wypoczętych, skoncentrowanych na swoich obowiązkach pracowników, chętniej powrócą po kolejne produkty i usługi.
Klimatyzacja do biura już nie jest luksusem, jest koniecznością.

Komfort w pracy i w domu

W ostatnich latach mamy w Polsce do czynienia z częstymi falami upałów. Są one szczególnie uciążliwe dla mieszkań nie wyposażonych w system wentylacji lub chłodzenia. Chyba każdy z nas kojarzy proste plastikowe wentylatory. Niestety w przypadku upałów nie są one zbyt skuteczne ponieważ jedynie mieszają rozgrzane powietrze nie chłodząc go.
W dzisiejszych czasach klimatyzacja do biura wydaje się być niezbędnym rozwiązaniem. Pozwala ona przede wszystkim na zachowanie komfortu przez pracowników, co wspomaga ich efektywność. Można więc śmiało stwierdzić, że montaż takiej instalacji to inwestycja w wyniki firmy. Pracownicy na pewno będą sobie cenić komfortowe warunki pracy i chętnie będą spędzać czas w biurze. Sporo osób zaczyna rozważać również montaż klimatyzacji w swoich mieszkaniach. Na rynku pojawia się wiele przystępnych cenowo urządzeń.

Jak przetrwać lato w biurze?

Lato zbliża się wielkimi krokami i choć na razie pogoda nas nie rozpieszcza, to musimy być przygotowani na to, że już wkrótce się to zmieni. Z roku na rok temperatury na całym świecie rosną. I o ile kiedyś klimatyzacja była zbędnym luksusem, tak teraz zaczyna być koniecznością. Nikogo z nas nie dziwił jej widok w hotelach, kiedy wyruszaliśmy na zagraniczne wakacje. Potem rarytas ten zaczął wkraczać do naszych samochodów, a my dziwiliśmy się, jak kiedyś mogliśmy jeździć bez niej! Coraz częściej też firmy postanawiają zadbać o komfort swoich pracowników. Klimatyzacja do biura to coś, co nie jest bez znaczenia podczas długiej pracy. Wszak spędzamy w niej większą część naszego dnia. Wentylatory powoli odchodzą do lamusa, a małe przenośne klimatyzacje wkradły się w nasze serca i raczej tam już pozostaną.

Czym tak naprawdę jest klimatyzacja?

To urządzenie, którego zadaniem jest obniżanie temperatury w pomieszczeniu, w którym się przebywa. Tak naprawdę, nie wszystko, co nam się wydaje, że jest klimatyzacją, nią jest. Bo dobrze działający system filtrowania i ochładzania powietrza, to nieco bardziej rozbudowana instalacja. Tymczasem małe wentylatory, z opcją ochładzania powietrza, z czasem kiedy jest naprawdę gorąco nie spełniają swojej funkcji, a także zaczynają nawiewać ciepłym powietrzem. Zwłaszcza gdy naprawdę jest fala upałów. Zastosowanie się do instrukcji, to nie tylko zdrowy rozsądek, ale także konieczność. Gdyż inaczej urządzenia, mogą się szybciej zużyć, a niektóre z nich są w stanie zapewnić dość duży komfort. Biorąc pod uwagę to, że są w stanie ochładzać dość duże masy powietrza i to w trybie ciągłym. Na właściwe działanie klimatyzacji mają także wpływ inne czynniki, między innymi dobra wentylacja. Ale także możliwość zastosowania pewnego wsparcia tej technologii. Stosuje się w tym celu nawet specjalne preparaty do pokrycia dachów. A także sprawdza warunki miejsca, w którym taką klimatyzację ma się zamiar zamontować.

Kiedy warto zdecydować się na klimatyzację do domu?

Kiedy mieszka się w regionie regularnie narażonym na dość duże upały. A także związane z nimi niedogodności, to znaczy brak możliwości normalnego funkcjonowania oraz pracy. Kiedy człowiekowi zimno, grozić mu może wychłodzenie, a w efekcie choroby przeziębienia, czy bóle stawów. Ale schorzenia, może wywołać także nadmiar ciepła. Przegrzanie również szkodzi naszemu zdrowiu, a także powoduje znacznie szybsze odwadnianie się. W efekcie czego może dojść do tak zwanego udaru cieplnego, a to może być nawet niebezpieczne dla życia. Latem, kiedy pojawia się fala upałów, warto mieć zasłonięte okna, zwłaszcza gdy słońce dość intensywnie świeci i nagrzewa wnętrza. Dobrej jakości klimatyzację można założyć w całym domu. Albo w konkretnych pomieszczeniach. Wtedy możliwe będzie schronienie się w nich, kiedy sytuacja będzie trudna do wytrzymania. Oprócz samego montażu klimatyzacji, warto także postarać się o jej regularny serwis. Tak aby mogła ona sprawnie i skutecznie ochładzać pomieszczenia przez wiele lat. A taką możliwość daje jedynie dobrze zadbany system chłodzenia, albo utrzymywania określonej temperatury powietrza w dobrze wyposażonym domu. Jednorazowo jest to jakiś wydatek, ale z pewnością życie i zdrowie domowników, a także ich nieco większe odczucie komfortu, jest warte każdej ceny. A jeśli chodzi o przegląd, to warto go robić chociaż raz w roku, tak aby przed sezonem, urządzenie było w pełni sprawne i gotowe do wykonywania swoich zadań.

Nasz obszar działalności to:

Garwolin, Łaskarzew, Pilawa, Żelechów, Borowie, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew, Trojanów, Wilga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę

KONTAKT

Mierżączka 51E, 08-404 Górzno (od ul.Warszawskiej przy wjeździe na obwodnicę Garwolina)